Giriş

 

bioMérieux Endüstri Bölümü, kendisine ait AR/GE, pazarlama ve ticari kaynakları ile, ayrı bir iş birimidir. bioMérieux Endüstri Bölümü tarım-gıda, ilaç ve kozmetik endüstri alanlarındaki mikrobiyolojik kontrol laboratuarlarına olduğu gibi, kan bankaları, doku bankaları ve biyoteknoloji firmalarına da geniş çözüm seçenekleri sağlamaktadır. Endüstri iş alanında HACCP (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları), GMP, farklı akreditasyon ve belgelendirme gibi süreçler gittikçe daha fazla önem taşımaya başladığından dolayı, bioMérieux’un misyonu, bu alandaki müşterilerinin kalite süreçlerinde mikrobiyolojik kontrolü için hızlı, yenilikçi ve güvenilir çözümler ile destek vermektir. bioMérieux, müşterilerin memnuniyetini sağlamak için kendi sınıfında en iyi ürünleri sunarak, müşterilerin kalite yaklaşımlarını sürdürmelerine yardım etmeyi taahhüt etmektedir.

Faaliyetlerimiz

Gıda Ürünleri

Tarım-gıda endüstrisinde gıdaların güvenliği en önemli sorunlardan biri olduğundan, bioMérieux mikrobiyoloji laboratuarlarının artan ihtiyaçlarını karşılamaya yardım etmektedir. Üretim sürecinin farklı aşamalarında, hammade’den son ürüne kadar, kritik noktalarda çevre kontrolleri dahil, bioMérieux’un zengin ve eksiksiz ürün portföyü, ürün sterilite testleri dahil, patojen tespiti, kalite gösterge sayımları (atık florası) ve mikroorganizma tanımlamalarına hitap etmektedir. Yakın zamanda pazara sunulan yenilikçi sistem, gıda ve besin maddelerinin kaynağını moleküler biyoloji yöntemi ile tespit etmektedir. Manüel veya otomatize yöntemler ile hızlı ve kesin sonuçlar veren bioMérieux’un sunduğu geniş seçenekleri kullanan gıda laboratuarları en doğru çözümü bulmaktadırlar.


İlaç Ürünleri

Mikrobiyoloji alanının lideri olarak bioMérieux ilaç endüstrisinde uygulananlara benzer kalite güvence kurallarına uymaktadır. Bizim üretim yöntemlerimiz cGMPs kurallarına (geçerli olan GMP kuralları) dayalıdır ve uygulanan prosedürler ile standartize edilmiştir. Üretim tesislerimiz ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. bioMérieux, ürün sterilite testleri için olduğu gibi, farklı üretim tesislerinin çevre kontrolleri (hava, yüzey, su), mikroorganizma tespiti ve tanımı için çözümler önermektedir. Kan bankaları, doku bankaları ve biyoteknoloji firmaları da mikrobiyoloji çözümlerimizi kullanmaktadır.