Basın Duyuruları

Flux RSS
 
18/07/2016
bioMérieux – 2016 ilk yarı-yıl dönem sonuçları

Daha Fazla Ayrıntı
08/04/2016
FilmArray® Torch 4 mevcut FilmArray® Panelinin tamamı ile birlikte artık FDA ve CE onaylıdır
BioFire, FilmArray® Kan Kültürü Tanımlama Paneli, Gastrointestinal Panel ve Menenjit/Ensefalit Paneli içeren FilmArray® Torch için FDA izinlerini almıştır. FilmArray® Torch büyük ölçüde daha küçük kullanım alanı ile yüksek verimlilik sunmaktadır.
Daha Fazla Ayrıntı
22/03/2016
bioMérieux ve COPAN, mikrobiyoloji laboratuvarlarının otomasyonu ve etkinliği için işbirliklerinin ilk ticari başarısını duyurdu

Daha Fazla Ayrıntı
25/02/2016
Biofire, FilmArray® Respiratory Panel ile FilmArray® Torch için FDA onayını aldı ve özel 510(k) uygulamalarının diğer FilmArray® Panelleri ile kullanılacağını bildirdi
FilmArray® Torch küçük bir cihaz alanıyla yüksek verim sağlamaktadır.
Daha Fazla Ayrıntı
31 Ağustos 2015
bioMérieux - 2015 birinci yarı-yıl sonuçları

  Satışlarda güçlü büyüme

  • 933 milyon euro ciro
  • Raporlandığı halde %19.5
  • Karşılaştırabilir çerçevede %8.1 büyüme
  • Kurların olumlu etkisi, işletim giderlerinin sıkı yönetimi ve satışlarda elde edilen güçlü ivme sayesinde tekrar etmeyen öğeler hariç operasyonel kar marjında %34 iyileşme
 FilmArray® ile sürdürülebilir başarılı performans
 VIDAS® 3 için FDA’dan 510(k) onay
 Endüstriyel yatırım planının hayat geçirilmesi
 2015 finansal hedeflerin teyid edilmesi

 


Daha Fazla Ayrıntı
Haziran 22, 2015
Antimikrobiyal dirence karşı mücadeleye dünya çapında uzmanlar katılıyor

5.kez düzenlenen Forum’da, global halk sağlığına ciddi bir tehdit olan antimikrobiyal dirence karşı mücedelede verilecek global eğitim projesine bioMérieux destek vermek üzere taahhütte bulunmuştur.

14 Nisan
BioFire FilmArray® Yeni Ürünü Meningitis/Encephalitis (ME) Panelini FDA onayına sundu

Vücut dışı tanı alanında dünya lideri olan bioMérieux, moleküler biyoloji ürünlerinin üyesi olan BioFire FilmArray®’in yeni ürünü Meningitis/Encephalitis (ME) Panel’ini Amerika Gıda ve İlaç Kurumu’na (Food and Drug Administration - FDA) sunduğunu bildirmekten gurur duymaktadır. FilmArray® ME Paneli, beyin omurilik sıvısında menenjit ve ensefalitten en sık sorumlu olan virüs, bakteri ve mayaların kritik, beklenmeyen durumlarda hızlı bir şekilde tanımlanmasını sağlayarak santral sinir sistemi enfeksiyon etkenlerini kapsamlı bir şekilde test etmektedir. Bir saatlik bir sürede etkenin belirlenmesi hasar gücü yüksek olan hastalıkların mortalite ve morbiditesini azaltarak hasta yönetimine pozitif katkı sağlamaktadır.


Daha Fazla Ayrıntı
Mart 11, 2015
bioMérieux - 2014 Mali Sonuçlar

 Satışlarda istikrarlı büyüme:

  • BioFire dahil ve sabit döviz kurlarıyla %8,7 artış
  • Sabit döviz kurları ve konsolidasyonda %3,8 artış
Tekrarı olmayan harcamalardan önce yardımcı işletim geliri*: 227 milyon Euro, yılbaşında belirlenen hedef ile uyumludur
Moleküler biyoloji alanında BioFire ve FilmArray® ile başarılı satış performansı sürdürülmüştür
İmzalanan sekiz iş geliştirme anlaşmasıyla önemli strateji ve faaliyetlerde gelişme
Şirket satış & pazarlama, üretim ve inovasyon alanlarında çalışmalarına ve işletme performansını sürdürülebilir bir şekilde güçlendirmeye yönelik öncelikli eylem planlarına devam ederken 2015 yılında daha yüksek tekrarı olmayan harcamalardan öncesine ilişkin yardımcı işletim geliri beklemektedir.

Daha Fazla Ayrıntı
Şubat 26, 2015
BioFire FilmArray® 2.0 Sistemi FDA onayını aldı
Vücut dışı tanı alanında dünya lideri olan bioMérieux, moleküler biyoloji şirketi BioFire Diagnostics’in, FilmArray® 2.0 sistemi için FDA (Food and Drug Administration) ve CE-IVD onaylarını aldığını bildirmekten gurur duymaktadır.
Sistem ticari olarak 2015 Mart ayının sonunda satışa hazır olacaktır. Bu onay, klinik laboratuvarlarda FilmArray®’in uygulanması için çok faydalı olacaktır. Satın alınmasından itibaren BioFire Aralık ayı sonunda satış anlamında %60’ın üzerinde organik büyüme raporlamıştır.

Daha Fazla Ayrıntı
22/01/2015
bioMérieux ve Astute Medikal gelişen akut böbrek rahatsızlığı riskini değerlendiren NephroCheck® isimli testi VIDAS® için geliştirmek ve piyasaya sürmek üzere küresel bir anlaşma imzalamıştır.
Marcy l’Etoile,(Fransa) – San Diego, California (ABD) – Vücut dışı tanı alanında dünya lideri bioMérieux ve protein biyobelirteçlerin validasyon ve tanımlanması ile hastalık ve yüksek riskli medikal durumların teşhisi konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Astute Medikal akut böbrek rahatsızlığı riski erken teşhisi için bir kit geliştirmek üzere küresel yarı münhasır bir anlaşma imzaladıklarını duyurmaktadırlar. NephroCheck® Test olarak bilinen bu yenilikçi test mevcut iki biyobelirteçi saptamaktadır: TIMP-2 ( doku inhibitörü metalloproteinaz-2) ve IGFBP-7 (insülin benzeri büyüme faktörü bağlı protein-7)
Daha Fazla Ayrıntı