Kağıt

bioMérieux, iç ve dış kağıt kullanımını azaltılması için çalışmaktadır.

Sadece üç yıl içinde (2008'den 2011 yılına kadar) kağıt kullanımına ilişkin bilinçlendirme inisiyatifleri ve tedbirleri bioMérieux'un kağıt kullanımını aşağıdaki oranlarda düşürmüştür:

  • Fransa'da %40'dan fazla,
  • ABD'de %30'dan fazla.

Elektronik Kullanım Talimatı

Yerel düzenlemeler tarafından izin verildiği takdirde bioMérieux, kullanım kılavuzlarını kağıt yerine elektronik ortamda hazırlamaya devam edecektir. TEMPO®, BacT/ALERT® Endüstri, Lyfocults® ve Etest® için elektronik talimatlar hazırdır.

  • 2011 yılında şirket tarafından 80 ton kağıt tasarrufu yapılmıştır.
  • Elektronik ortamda, kağıt kullanım talimatlarının eski sürümleri de bulunabilmektedir.

EcoPrint baskı sistemi

Diğer avantajların yanında, bu baskı sistemi sayesinde kağıt kullanımı yönetiminin, daha uygun bir görüntüleme ve tüketim seviyesi takibi yolu ile daha rasyonel seviyelere çekilebilmesi mümkün olacaktır.

Çift taraflı baskı ve renkli yerine siyah-beyaz baskı yapılması varsayılan olarak yapılan ayarlar arasındadır.

EcoPrint Avrupa, Amerika, Asya, Latin Amerika ve Avustralya'da bulunan şubelerinin bazıları tarafından kullanılmaktadır.

Elektronik belge yönetimi

Bu sistem 2010 yılında uygulanmaya başlanmıştır ve şu anda 20,000'e yakın belgeye sahiptir. Bütün belge yönetim işlemleri (oluşturma, inceleme, onay, yayın ve sonraki değişiklikler) elektronik ortamda yapıldığından dolayı kağıt tüketiminin azaltılmasına katkı sağlamaktadır.

 

Pioneering diagnostics