II. Sendromik Yaklaşım Toplantısı

04 Nisan, 2019

 

sendromik_yaklasim_toplantisi_1.jpg

Show in media library: 

II. Sendromik Yaklaşım Toplantısı 13-15 Mart tarihleri arasında Pullman Hotel Berlin’de gerçekleştirilmiştir. Bu toplantı uluslararası uzmanları sendromik yaklaşımla buluşturarak kurumsal hastane ve laboratuvarlarla bağlantı kurma fırsatı sunmuş ve akademik tartışmaların yapıldığı bir platform oluşturmuştur.

 

 

Tanı ve tedavideki uygulama zorlukları göz önünde bulundurularak, pozitif bir şekilde klinik sonuçların değişimini teşvik eden ve sağlık ekonomisi üzerine katkıların vurgulandığı toplantı, tüm katılımcılar tarafından büyük ilgi ile izlenmiştir.

Toplantıya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarından toplam 91 akademisyen katılmıştır. Akademisyenlerin 12’si BCID, Pnömoni, ME, GI ve RP testlerinin ayrıcalıklarını anlatan sunumlar yaparak olgu çalışmalarını bildirmiş ve testin hastane, laboratuvar ve hekim için faydalarını vurgulamışlardır.

 

Ayrıca bir poster alanı da hazırlanarak akademik platformu güçlendirici bir ortam oluşturulmuştur. Toplantı sırasında global ve lokal ürün müdürleri tarafından BioFire FilmArray test panellerinin tartışıldığı, katılımcıların sorularının cevaplandığı her panele özgü Workshop yapılmış ve panel içerikleri ayrıntılarıyla tartışılmıştır.

 

Pioneering diagnostics