Laboratuvar Verimliliği

Laboratuvar Verimliliği

Giderek artan rekabet ortamında mikrobiyoloji laboratuvarlarının karşılaştığı zorluklar da her gün artmaktadır. Durmadan artan iş yükleriyle beraber doğru sonuçları hızlı bir şekilde sunabilmeli, mevzuatlara uyumluluk sağlayabilmeli, maliyetleri düşük tutarak personel becerilerinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz gerekir. Bildiğiniz gibi ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabilmenize yardımcı cihaz ve reaktifler sunmak için bioMérieux sürekli olarak yenilikler yapmaktadır. Laboratuvar etkinliğinizi maksimuma çıkarmak ve gerek bugün gerekse ileride karşılaşabileceğiniz zorlukların üstesinden gelebilmenize yardımcı olmak amacıyla bu yenilikçi yaklaşımımızı özgün bir iş ortaklığı hizmeti sunmada kullanıyoruz.

Broşür indirme Seçimime ilave et

DAHA FAZLA BİLGİYE İHTİYACINIZ VAR MI?

Zorluk: Rekabet üstünlüğünüzü korumak

Büyütmek için tıklayın

 

Günümüz sağlık hizmeti sistemleri çoklu ilaç direnci olan organizmalar (MDRO), yaşlanan nüfus ve bunların beraberinde gelen sağlık ve ekonomik zorluklar gibi bugüne kadar olmayan baskılarla karşı karşıyadır.

Bu zorlukların üstesinden gelmede mikrobiyoloji laboratuvarının rolü büyük önem taşımaktadır. Fakat bu durumda daha büyük kısıtlamalarla karşılaşılırken sürekli olarak daha üstün performans göstermeniz beklenmektedir – diğer bir deyişle daha az kaynakla daha çok iş yapmanız beklenir.

 

 

 

Bu tür baskılar karşısında rekabet üstünlüğü nasıl korunur?Büyütmek için tıklayın

Hastanın öyküsü

Hastanın öyküsü dikkate alındığında , laboratuvarınızın daha yüksek performansa  olan ihtiyacı ortaya çıkmaktadır ayrıca en doğru hasta sonucuna ulaşmak ve ihtiyaç duyulan rekabet avantajı için laboratuvarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizle ilgili bir fikir verir.

 

 

 

 

 

 

Çözüm: laboratuvar etkinliğini maksimuma çıkarma

Maximize lab efficiency

Laboratuvarınız hastanın hikâyesini nasıl iyileştirebilir?
Onlara nasıl erişebileceğinizi biliyorsanız laboratuvarınızda yeni etkinliklere yer vardır.

 • Verimliliği %30’a kadar artırmak için kaynaklarınızı daha iyi kullanarak
  • İş akışınızı optimize edebilirsiniz
  • Personelin becerilerini görevlerle eşleştirebilirsiniz
  • Manüel görevleri azaltabilirsiniz
 • Kaliteyi yükselterek hataları %90’a kadar azaltarak
  • Teknoloji kaynaklı engelleri azaltabilirsiniz
  • Hataları azaltabilir veya ortadan kaldırabilirsiniz
  • Tutarlılığı artırabilirsiniz
  • Uyumluluk sağlayabilirsiniz
 • Dönüş süresini %50’ye kadar kısaltarak
  • Klinik uzmanlara daha hızlı sonuç sunabilirsiniz
  • Bilgilerin klinik uygunluğunu artırabilirsiniz
  • Bilgi kullanılabilirliğini geliştirebilirsiniz

 

Özelleştirilmiş çözüm için güvenilir iş ortağı

Birtakım değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat…

 • Değişim yönetimi zaman alır – ancak sizin ayıracak zamanınız yoktur
 • Laboratuvarınızı en iyi tanıyan kişi sizsiniz fakat yalnızca tek bir bakış açısıyla çalışmak potansiyelinizi sınırlar
 • Yeni teknolojileri seçerek nasıl en faydalı şekilde kullanıma alabileceğinizi bilmiyorsunuz
 • Laboratuvar personelinin de hemfikir olması önemlidir çünkü alışkanlıkların değiştirilmesi kolay değildir!
   

Sizi anlayan bir iş ortağı yardımcınız olacaktır

bioMérieux olarak tereddütlerinizi anlıyoruz. Laboratuvar verimliliğinizi maksimuma çıkarmak için size özel bir yaklaşım oluşturarak uygulamaya koymak için özgün bakış açımız ve uzmanlığımızdan faydalanarak iş ortağınız olabiliriz.

Laboratuvarınızı stratejik açıdan değerlendirdikten sonra süreç, kişiler ve teknoloji olmak üzere harekete geçilecek 3 alana dayanan bir dönüşüm planı için birlikte çalışmalar yürütmeye başlanır. Karşılaştığınız zorluklara doğrudan müdahale eden çözümler birlikte geliştirilir ve uygulamaya geçirilir.

 • Süreç
  Laboratuvar süreci ve iş akışınız kaliteyi yükseltmenize, daha hızlı sonuçlar almanıza ve mevzuata uygunluk sağlamanıza yardımcı olacak şekilde optimize edilir.
   
 • Kişiler
  Personel becerileri ve motivasyonlu personel yeterliliklerin artırılması fırsatlarıyla birlikte kullanılır.
   
 • Teknoloji
  Operasyonlarınız için “tam görüş” ve daha hızlı sonuç süreleri cihaz ve LIS sisteminizi bağlamak için tam mikrobiyoloji laboratuvarı otomasyonu (FMLA®) ve Myla® ara yazılımı dâhil önde gelen teknolojileri entegre edebilirsiniz.

 

Bağlılık, ortaklık

bioMérieux laboratuvarları tanır

Mikrobiyoloji laboratuvarlarıyla 50 yıldan fazla iş tecrübemiz sayesinde dünya genelindeki laboratuvarların karşılaştığı zorlukların gelişimi boyunca laboratuvarların yanındaydık.

Sizce de zaman, enerji ve kaynaklara bir yatırım gibi durmuyor mu? Gerçekten de öyle. Fakat bioMérieux ile yapılan iş ortaklığı laboratuvar verimliliğinizi maksimuma çıkarmak için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. Bu ortaklığa girmeye hazırsanız ölçülebilir tasarruf ve verim sağlayabiliriz. Kritik hasta bakımı ihtiyaçlarınızı karşılamak için kaynaklarınızı en iyi şekilde değerlendirebilecek ve sürekli performans iyileştirmesi ortamı oluşturarak rakiplerinizin her zaman bir adım önünde olabileceksiniz.

Pioneering diagnostics